Достапни линкови

САД и Киргистан се договориле за користење на базата Манас


Соединетите Држави и Киргистан постигнаа договор за користење на базата Манас на киргистанска територија, за снабдување на американските сили во Авганистан. Претседателот на Киргистан Курманбек Бакиев, во февруари годинава, на изненадување на Вашингтон, ја соопшти одлуката за затворање на базата Манас, која неколку години ја користеа американските сили.
XS
SM
MD
LG