Достапни линкови

Судар во метро во Вашингтон, 6-мина загинатиВо судар на два воза на метрото во Вашингтон загинале 6 лица, а 76 биле повредени. До несреќата дошло кога едениот воз налетал на друг додека стоел на станица.
XS
SM
MD
LG