Достапни линкови

Преговори САД- Русија за намалување на нуклеарниот арсенал


Во Женева денеска започнува дводневната рунда преговори меѓу Русија и САД за спогодба за намалување на нуклеарното вооружување. Двете земји започнаа преговори, бидејќи на крајот од годинава истекува договорот за нуклеарно разоружување, што претходно го потпишале.
XS
SM
MD
LG