Достапни линкови

Собранието на Советот на Европа разочарано од Бугарија


Парламентарното Собрание на Советот на Европа денеска изрази разочарување поради тоа што Бугарија до сега не испратила покана до организацијата за следење на претстојните избори за членови на бугарското Народно собрание. Во ваквата постапка Парламентарното Собрание на Советот на Европа гледа јасен случај на недостиг на соработка од страна на Софија, се наведува во соопштението на собранието.
XS
SM
MD
LG