Достапни линкови

Идентификувани единаесет тела од авионот на Ер Франс


Единаесет од 50 пронајдени тела на патницните на авиониот на „Ер Франс“, се идентификувани со земање отпечатоци од прсти и карактеристики од забите, соопштија бразилските власти. Идентификуваните тела се на десет Бразилци, пет мажи и пет жени и на еден странец, се наведува во соопштението на властите од сојузната држава Пернамбуко, каде се извршуваат експертизите. Авионот на францускиот авиопревозник се урна во Атланскиот Океан на први овој месец со 228 патници и членови на екипажот.
XS
SM
MD
LG