Достапни линкови

Нови жртви во Ирак


Петмина загинаа а 17 лица се повредени во експлозија на бомба поставена покрај пат во близина на Багдад во Ирак. Уште една експлозија настана во градот Шааб, североисточно од Багдад. Во експлозијата загинале мајка и дете а уште четири лица се повредени. Нападите се случуваат додека силите на САД се повлекуваат од земјата.
XS
SM
MD
LG