Достапни линкови

Протестите во Техеран се заговор против Иран ?


Иранската револуционерна гарда соопшти дека ќе растури било какви улични протести во Техеран. Соопштението е објавено на интернет страницата на елитната воена единица. Во него се наведува дека ќе се стави крај на саботажата и протестните активности. Во соопштението се додава дека протестите се заговор против Иран.
XS
SM
MD
LG