Достапни линкови

Грција купува 1000 руски воени возила


Москва и Атина, како што се јавува биле блиску до купо продажен договор за илјада руски воени возила. Вјачеслав Диркаин од руската федерална воена служба за техничка соработка изјави дека договорот е во финална фаза и оти Грција се интересирала за сувоземни и амфибиски возила.
XS
SM
MD
LG