Достапни линкови

Во Авганистан загинаа тројца војници


Бомбаш самоубиец уби тројца авганистански војници денеска во напад врз конвој на југот на земјата. Според полицијата, војниците го пребарувала експлозив на мост во Кандахар кога во нив се втурнал автомобил кој експлодирал. Во нападот биле повредени и пет војници и и двајца цивили.
XS
SM
MD
LG