Достапни линкови

Шведска ја претставува програмата за претседавање во ЕУ


Во Брисел денеска ќе биде претставена програмата на работата на Шведското претседавање во Европската Унија, кое почнува на 1- ви јули. На конференцијата за новинари програмата ќе ја претстават шведскиот министер за надворешни работи Карл Билт и министерката за европски прашања Сесилија Малстром.
XS
SM
MD
LG