Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо


Времето денеска ќе биде променливо облачно со дожд и грмежи, а локално во форма на невреме со пороен дожд, засилен ветар, град и електрични празнења. Утринската температура се движи од девет до 15, а дневната ќе биде од 20 до 27 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со дожд, грмежи и повремено засилен ветар.
XS
SM
MD
LG