Достапни линкови

САД и Британија не се поврзани со иранските протести


Британскиот секртетар за надворешни работи Дејвид Милбанд изјави дека други земји немале никаква улога во протестите кои избија на улиците во Техеран по иранските претседателски избори. Милбанд ја демантираше изјавата на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад дека САД и Британија се мешаат во внатрешната политика на Иран. Британскиот секретар за надворешни работи додаде дека протестите во земјата само го влошуваат имиџот на Иран во странство.
XS
SM
MD
LG