Достапни линкови

Тринаесетмина загинале во вчерашните протести во Иран


Иранската државна телевизија соопшти дека тринаесетмина загинале во вчерашните протести на улиците во главниот град на земјата Техеран. Како што соопшти државниот медиум, неколкумина загинале при обид да запалат џамија. Иранската телевизија „Прес ТВ“ соопшти дека „бунтовници“ вчера запалиле бензиски станици и нападнале воен пункт. Државната телевизија вчера објави дека осуммина загинале во експлозија на бомба.
XS
SM
MD
LG