Достапни линкови

Експлозија во кинеска фабрика


Во Кина во експлозија во фабрика загинаа 16 лица а дванаесетмина се повредени, јавија новинските агенции. Експлозијата се случила во источниот дел на земјата. За сега нема повеќе информации за инцидентот.
XS
SM
MD
LG