Достапни линкови

Двајца загинати во ракетен напад во Авганистан


Авганистанските и американските власти соопштија дека двајца американски војници загинале а шестмина се ранети во ракетен напад на американска база во Авганистан. Нападот на Баграм, на 40 километри североисточно од Кабул, најверојатно е дело на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG