Достапни линкови

Дваесетмина загинати во Ирак


Дваесетмина загинаа во експлозија на камион бомба во Ирак. Експлозијата се случила во близина на градот Киркук каде во изминатиов период има тензии меѓу курдската и арапската заедница.
XS
SM
MD
LG