Достапни линкови

Протести во Иран


Илјадници приврзаници на реформистите во Иран се собраа на пртотести во Техеран, и покрај предупредувањата на врховниот лидер Каменеи дека опозицијата ќе одговара за илегалните протести. Очевидци велат дека полициските сили се излезени на терен, и ги следат граѓаните кои се собираат на три локации во градот. Претходно, опозициската Етемад е Мели официјално соопшти дека го откажува протестот поради тоа што не добиле дозвола од власта.
XS
SM
MD
LG