Достапни линкови

Протестите во Иран откажани


Опозициската партија Етемад е Мели денеска соопшти дека го откажала протестот во Техеран, главниот град на Иран, поради тоа што не добиле дозвола од власта. Иранскиот совет за безбедност денеска го повтори предупредувањето на врховниот лидер Ајатолах Али Каменеи дека опозицијата ќе одговара за илегалните протести.
XS
SM
MD
LG