Достапни линкови

Летото почнува утре


Летото на северната полутопка на Земјата почнува утре во 7 часот и 45 минути по средноевропско време. Во истото време на јужната полутопка почнува зимата. Летото календарски ќе трае до 22 септември кога во 23 часот и 18 минути почнува есента.
XS
SM
MD
LG