Достапни линкови

Иранскиот Совет за безбедност побара прекин на протестите


Иранскиот Совет за безбедност денеска го предупреди поразениот претседателски кандидат Мир Хосеин Мусави дека ќе биде одговорен за последиците доколку неговите приврзаници ги продолжат протестите. До предупредувањето дојде ден откако иранскиот врховен верски лидер Хамнеи оцени дека изборите биле фер и побара прекин на протестите.
XS
SM
MD
LG