Достапни линкови

Офанзива на пакистанската војска против талибанските милитанти


Пакистанските власти соопштија дека во борбите во јужен Вазиристан биле убиени 50 талибански милитанти. Ова е прво официјално соопштение за бројот на жртвите откако пакистанската војска пред една недела ја започна офанзивата во тој регион што се граничи со Авганистан. Се верува дека таму се криел талибанскиот лидер Бејтулах Мехсуд.
XS
SM
MD
LG