Достапни линкови

Американската војска за цивилните жртви во Авганистан


Американската војска, по спроведената истрага, соопшти дека во нејзините воздушни напади во минатиот месец во западен Авганистан биле убиени дваесет и шест цивили, но не ја исклучи можноста тој број да биде поголем. Авганистанската влада претходно соопшти дека само во еден воздушен напад биле убиени околу сто и четириесет луѓе.
XS
SM
MD
LG