Достапни линкови

Принудно слетување на авионот на Шварценегер


Во Калифорнија, авионот во кој бил гуверенрот на таа американска држава Арнолд Шварценегер принудно слетал откако во пилотската кабина бил забележан чад. Во инцидентот немало повредени, а Шварценегер оценувајќи дека станува збор за мала авантура ги отфрли наводите за можна диверзија.
XS
SM
MD
LG