Достапни линкови

Милошоски со македонски костум на Крф?


Дозволата, македонската делегација да допатува на Министерскиот состанок на ОБСЕ на Крф, со владиниот авион, е нормална работа, изјави шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски. Тој се пошегува дека и костумот му е произведен во Македонија и оти верува дека Грците ќе му дозволат да го носи на состанокот.
XS
SM
MD
LG