Достапни линкови

Земјотрес во Валандовско


Земјотрес со интензитет од три степени, според Европската макросеизмичка скала, изутрината околу 7 часот е почувствуван во Богданци. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет во Скопје, епицентарот се наоѓа на околу 130 километри југоисточно од Скопје и потекнува од валандовското епицентрално подрачје.
XS
SM
MD
LG