Достапни линкови

Баросо едногласно реизбран за претседател на Европската КомисијаЛидерите на Европската Унија му дадоа подршка на Жозе Мануел Баросо за втор петгодишен мандат како претседател на Европската Комисија. Баросо, на самитот на Унијата во Брисел, бил избран едногласно, но оваа одлука треба да помине и во Европскиот Парламент. Инаку, денеска лидерите на ЕУ го завршуваат самитот со разговори за тоа како да се убедат ирците да го прифатат Лисабонскиот договор.
XS
SM
MD
LG