Достапни линкови

Конгресот на САД одобри средства за војните во Ирак и Авганистан


Американскиот конгрес му препорача на претседателот Барак Обама да го потпише законот со кој се одобруваат 106 милијарди долари за финансирање на војните во Ирак и во Авганистан, како и за војната против новиот грип. Со законот се предвидува, до крајот на годинава да се потрошат 80 милијарди долари за финансирање на тековните операции во Ирак и во Авганистан.
XS
SM
MD
LG