Достапни линкови

Три случаи на „нов грип“ во Унгарија


Унгарските власти пријавија три нови случаи на заболени од новиот грип. Заразен е брачен пар што неодамна се вратил од Њујорк и еден човек што дошол од Лондон. Двајца од заболените веќе се излечиле од грипот. Во Унгарија до сега се забележани 7 случаи на грипот А (Х1Н1).
XS
SM
MD
LG