Достапни линкови

Пилот починал за време на летот


Почина пилот на авион за време на летот, но сепак е избегната поголема катастрофа. Како што наведува американската федерална управа за авиосообраќај, другите двајца пилоти го презеле управувањето и летот од Брисел до Њујорк безбедно продолжил. 61-годишниот пилот повеќе од 20 години бил во активна служба, а починал од природна смрт.
XS
SM
MD
LG