Достапни линкови

Петмина убиени во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека американско беспилотно летало истрелало ракета во јужниот дел на земјата убивајки пет лица. Новинските агенции цитираат службеници од Владата на Пакистан кои велат дека цел на американскиот напад биле мети во селата Нандаран и Галамари на десет километри од градот Вана.
XS
SM
MD
LG