Достапни линкови

Нафтата поскапе за еден долар


Поскапување на нафтата се забележува денеска на берзите во Азија. Неделава цената на сировата нафта падна од 73 на 70 американски долари за барел. Денеска барел нафта се продава за 71 американски долар.
XS
SM
MD
LG