Достапни линкови

Дводневен самит на ЕУ во Брисел


Во Брисел денеска почнува дводневен самит на Европската унија на кој ќе биде направен уште еден обид за надминување на пречките што стојат на патот за поцврстото поврзување на Унијата, односно на Лисабонскиот договор. На состанокот се очекува да биде поддржана кандидатурата на Жозе Мануел Барозо и во наредните пет години да остане претседател на Европската комисија.
XS
SM
MD
LG