Достапни линкови

Хрватска сака билатерален договор со Србија за границата на Дунав


Хрватска сака отвореното прашање со границата на Дунав да го реши со билатерален договор со Србија. Доколку тоа е неможно тогаш треба да се примени меѓународното право. Ова за новосадскиот весник ,,Дневник,, го изјави претседателот на Хрватска Стипе Месиќ во пресрет на самитот на шефовите на државите од Централна Европа што денеска почнува во Нови Сад. На овој самит учествува и македонскиот претседател Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG