Достапни линкови

Средба Иванов- Тадиќ во Нови Сад


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Нови Сад ќе се сретне со неговиот српски колега Борис Тадиќ. Во Нови Сад утре започнува 16-тиот по ред Самит на земјите од Централна Европа, на кој ќе учествуваат претседателите на 14 држави.
XS
SM
MD
LG