Достапни линкови

Пораз на ракометарите во Исланд


Македонската машка ракометна репрезентација синоќа во Рејкјавик загуби од репрезентацијата на Исланд со 34:26. Домаќините со победата го потврдија пласманот на Европското првенство што догодина ќе се игра во Австрија. Нашите ракометари последниот меч од квалификациите за Европското првенство го играат в недела против Норвешка во Скопје.
XS
SM
MD
LG