Достапни линкови

Двајца затвореници од Гвантанамо Беј во Шпанија ?


САД испратил барање до Шпанија привремено да прифати двајца затвореници од затворот Гвантанамо Беј во Куба. Шпанскиот министер за надворешни работи Мигуел Ангел Моратинос изјави дека неговата земја ќе одговори на барањето „по детално разгледување на ефектите од одлуката“.
XS
SM
MD
LG