Достапни линкови

Јеменските власти понудија награда за киднапираните странци


Властите од Јемен понудија награда од 275 милиони американски долари за информации во врска со киднапираните шестмина странци. Деветмина странски државјани минатата недела беа киднапирани во Јемен. Тројца заложници се пронајдени мртви.
XS
SM
MD
LG