Достапни линкови

Сите делови од авионот на Ер Франс нема да бидат пронајдени


Сите делови од авионот на Ер Франс кој се сруши во Атлански Океан на први овој месец најверојатно нема да бидат пронајдени, соопштија упатените. „За сега е сигурно дека целиот авион нема да биде пронајден“ изјави Пол Луис Арсланиан, директр на бирото за аналитика и истражување. Причините поради кои авионот „Ербас А330“ на француската компанија се урна се уште се непознати. Во авионот имало 228 патници и членови на екипажот. Истрагата се фокусира на сензорите за контрола на воздушната брзина.
XS
SM
MD
LG