Достапни линкови

ОБСЕ: Стоп за нападите на новинари во Киргистан


ОБСЕ ги повика власите во Киргистан да ги спречат нападите врз новинари во земјата. Шефот на одделот за медиуми при европската организација Миклос Харасзити изјави дека новинарите во Кригистан биле мета на брутални напади. Инаку, Киргистан се подготвува за претседателски избори, закажани на 23 јули.
XS
SM
MD
LG