Достапни линкови

Убиен полицаец во Атина


Непознати напаѓачи денеска убиле еден полицаец во центарот на Атина, соопштија грчките власти, наведувајки дека станува збор за терористички напад. Полицаецот бил дел од анти-терористичката единица, а засега никој не ја превзел одговорноста.
XS
SM
MD
LG