Достапни линкови

НАСА повторно го одложи лансирањето на Ендевор


НАСА денеска повторно го одложи лансирањето на шатлот Ендевор, и повторно поради технички проблеми. Штлот треба да пренесе резервни делови и храна за екипажот на Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG