Достапни линкови

Русија со помалку војници во Абхазија и Јужна ОсетијаНачалникот на генералштабот на руската армија, Николај Макаров изјави дека Русија го намалува планираниот број на војници во Јужна Осетија и во Абхазија. Но, Макаров не прецизира колку војници ќе задржи Русија во тие два грузиски региони, кои МОсква ги призна како независни држави.
XS
SM
MD
LG