Достапни линкови

Еу бара начин да и помогне на УкраинаМинистрите за надворешни работи на Германија и на Полска, Франк Валтер Штајнмаер и Радослав Сикорски денеска заеднички ќе ја посетат Украина. Целта на посетата е да утврдат на кој начин може Европската Унија да и помогне на украинската влада да ја преброди економската криза.
XS
SM
MD
LG