Достапни линкови

Москва и Пекинг имаат одлични односи, изјавија Путин и Ху ЏинтаоРусија секогаш ќе биде приоритет за кинеската надворешна политика, изјави денеска кинескиот претседател Ху Џинтао на разговорите со рускиот премиер Владимир Путин во Москва. Путин, пак оцени дека и покрај светската економска криза, односите меѓу Москва и Пекинг останале одлични. Ху Џинтао денеска ќе има средба и со рускиот претседател Дмитриј Медведев.
XS
SM
MD
LG