Достапни линкови

Западните земји жалат поради ветото на Русија


САД, Франција, Германија и Велика Британија изразија длабоко жалење поради тоа што Русија поднесе вето на продолжувањето на мандатот на мисијата на ОН во Грузија, се наведува во заедничкото соопштение на овие четири земји издадено вчера во Париз. Русија вложи вето за продолжување на мисијата, која речиси 16 години го надгледува примирјето меѓу Грузија и нејзиниот отцепен регион Абхазија, чиј мандат истече вчера.
XS
SM
MD
LG