Достапни линкови

Обама побара санкции за Северна Кореа


Програмата на Северна Кореа претставува сериозна безбедносна закана, изјави денеска американскиот Претседател Барак Обама по средбата со јужнокорејскиот Претседател Ли Мјунг Бак во Белата Куќа. Американскиот Претседател препорача вложување на напори за меѓународно санкционирање на севернокорејските власти.
XS
SM
MD
LG