Достапни линкови

Иранските власти со забелешки за ЕУ


Министерството за надворешни работи на Иран испратило протестна порака до неименуван чешки дипломат во Европската Унија со цел да ги оспори „интервенистичките и навредливи изјави“ на Унијата за изборите во Иран. Во понеделникот ЕУ побара од властите во Иран повторно да ги пребројат гласовите од претседателските избори и да ја преиспитаат победата на Махмуд Ахмадинеџад.
XS
SM
MD
LG