Достапни линкови

Турската Влада ќе ја тужи армијата ?


Турската Влада најави дека ќе преземе законски мерки во врска со наводниот план на армијата за дискредитирање на владејачката Партија на правдата и развојот. Вицепремиерот Џемил Чичек денеска изјави дека Владата ќе поднесе тужба во врска со случајот. Тој нагласи дека кабинетот на премиерот Реџеп Таип Ердоган планира да разоткрие кој стои зад материјалот, објавен во либералниот весник „Тараф“.
XS
SM
MD
LG