Достапни линкови

Македонија и Турција ја продлабочуваат воената соработка


Турска воена делегација предводена од началникот на Генералштабот, генерал Илкер Башбуг, од денеска претстојува во дводневна официјална посета на Армијата на Република Македонија. Тема на разговорите со генерал-потполковник Мирослав Стојановски ке бидат реформските процеси во одбраната и трансформацијата на АРМ, нејзината формациска поставеност, како и проширување на билатералната воена соработка помеѓу двете армии.
XS
SM
MD
LG