Достапни линкови

Во Иран ке се пребројуваат спорните гласови


Највисокото иранско законодавно тело, Заштитниот Совет, според иранските медиуми, бил подготвен да ги преброи спорните гласови од претседателските избори на 12 јуни. Соопштението доаѓа по три дневните масовни протести поради ре-изборот на Претседателот Махмуд Ахмадинеџат, кој според опозицијата е нерегуларен.
XS
SM
MD
LG